Skip Navigation Links

شرکت طنین توسعه پارس اولین تولید کننده شیرهای قطع اتوماتیک جریان گاز حساس به زلزله (الکترومکانیکی و مکانیکی)و شیرهای برقی در کشور دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور و پروانه بهره برداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت

تولیدات از سایز 1 اینچ تا 8 اینچ از فشار 1/4 PSI تا 60 PSI

تلفن دفتر فروش:77263787-021 و 77260365-021

دانلود کاتالوگ عمومی شیرهای گاز حساس به زلزله و شیرهای برقی

دانلود کاتالوگ تخصصی شیرهای گاز حساس به زلزله و شیرهای برقی

معرفی شیرهای برقی قطع کن گاز طنین

شیر برقی طنین که در سایزهای مختلف و با مشخصات فنی مختلف به بازار عرضه می گردد شیری است که با فرمان الکتریکی از حسگرهای مختلف جریان گاز را قطع می کند. شیرهای برقی طنین که همانند شیرهای زلزله با بدنه فولادی ساخته می شوند می توانند به یک یا چند سنسور همانند سنسور نشتی گاز، سنسور دود و حرارت و حتی سنسور زلزله مجهز شده و جریان گاز را قطع کنند. این شیرها با فرمان برقی قطع می شوند ولی فقط به صورت دستی باز می شوند. نصب شیرهای برقی در موتورخانه ها و در بسیاری از ساختمان ها اجباری است.
نصب شیرهای برقی برای ایمنی در برابر گازگرفتگی و حریق و نشتی گاز بسیار حیاتی است.

معرفی شیرهای قطع جریان گاز حساس به زلزله

شیرهای قطع اتوماتیک جریان گاز حساس به زلزله شیرهایی شات آف هستند که در ورودی لوله کشی گاز منازل یا در ایستگاههای گاز نصب شده و در اولین لحظات زلزله جریان گاز را به صورت کاملا خودکار قطع نموده و ازآتش سوزی، انفجار یا خفگی حبس شدگان داخل ساختمان ها بر اثر استنشاق گاز جلوگیری می کنند. این شیرها در سایزها و انواع و طرحهای مختلفی به بازار عرضه می گردند. شیرهای قطع کن گاز زلزله در دو دسته اصلی جای می گیرند:
یا به واسطه انرژی الکتریکی تامین نیرو می گردند یا اینکه مستقل از انرژی برق بوده و به صورت مکانیکی عمل قطع را انجام می دهند. نصب این شیرها در بعضی از کشورها برای تمام مشترکان گاز شهری اجباری است. در کشور ما نیز بر اساس مبحث 17 مقررات ملی ساختمان بسیاری از ساختمان ها از جمله ساختمان های خاص و عمومی الزام به نصب این سیستم ها دارند.

مزایای شیرهای گاز حساس به زلزله طنین

با اينكه شيرهاي قطع خودكار جريان گاز حساس به زلزله در انواع مختلفي در بازار موجود مي باشند ولي در شرايط كشور ما هر برندي از اين محصولات قابل استفاده نيست. دلايل اصلي عبارتند از:
1.گاز لوله كشي مصرفي كشور ما داراي ذرات آلوده معلقي است كه به سادگي ممكن است در قطعات حساس مكانيكي رسوب كرده و آن را خالي از فاينده كنند
2.بعضی از شيرهاي موجود فقط در يك جهت قابل نصب هستند
3.بعضي از شيرهاي موجود فقط در فشارهاي پايين كار مي كنند
4.بسياري از شيرهاي موجود آزمايش صد در صد نمي شوند
5.سیاری از شیرهای موجود در بازار برای کاهش هزینه های تولید از جنس آلومینیوم ساخته شده اند و به این دلیل مقاومت کافی برای تحمل فشار ناشی از جابجایی های احتمالی سازه ها را ندارند. تجربه نشان داده است که این ضعف در بعضی از آنها در حدی است که در حین آچارکشی زمان نصب شکسته اند
با عنايت به اين موارد شركت طنين توسعه پارس اقدام به طراحي و توليد شيرهايي كرده از عيوب فوق خالي باشند. براي مثال شيرهاي حساس به زلزله طنين همگي از جنس فولاد ساخته شده و مكانيسم خاص آن اجازه ورود آلايش موجود درگاز به محوطه قطعات حساس مكانيكي را نمي دهند. اين شيرها در انواع مختلفي به بازار عرضه مي گردند كه در جهات مختلف قابل نصب هستند. قيمت اين شيرها مناسب بوده و توليد كليه قطعات تحت نظارت سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي انجام مي شود. اين شركت داراي پروانه بهره برداري و گواهينامه استاندارد مي باشد.

چگونه مشخصات فنی شیر حساس به زلزله مورد نیاز را تعیین کنیم

ابتدا مشخص كنيد سايز لوله ورودي ساختمان شما چه سايزي است. براي مثال سايز لوله 2 اينچ است. در مرحله بعد جاي نصب شير را تعيين كنيد. در صورتي كه جهت لوله گاز در نقطه اي كه قرار است شير نصب شود افقي است شما لازم است شير افقي سفارش دهيد. اگر جهت لوله عمودي است 2 حالت ممکن است: يا جهت جريان گاز از پايين به بالاست كه شير مورد نياز شير عمودي از پايين به بالاست و در صورتي كه جهت جريان گاز از بالا به سمت پايين است شير عمودي از بالا به پايين قابل نصب مي باشد. در سفارش شير های قطع کن گاز زلزله به اين نكات دقيقا توجه كنيد و آن را به سفارش گيرنده منتقل كنيد.

اهمیت و ضرورت شیر قطع خودکار جریان گاز هنگام زلزله

آیا می دانستید که شبکه معمول گاز خانگی و صنعتی هیچگونه سیستمی جهت جلوگیری از نشتی و انفجار بر اثر تخریب های ناشی از زلزله را ندارد؟

آیا می دانستید که تقریبا تمامی زلزله های ویرانگر ثبت شده در تاریخ کشورمان خوشبختانه در مناطقی اتفاق افتاده اند که دارای شبکه گاز خانگی نبوده اند؟

آیا تضمینی هست که شهرهای بزرگ کشورمان، که اکثرا امروز از نعمت گاز شهری برخوردارند، زلزله ای ویرانگر را تجربه نکنند؟

آیا در رؤیای سرپناه ایمن برای خود و فرزندانمان به ایمنی گاز در مقابل زلزله نیز اندیشیده ایم؟

بخشی را ما اندیشیده ایم !

همانگونه که زلزله های مخرب دهه های اخیر در جهان، همانند زلزله نورثریج آمریکا در سال 1993 و زلزله کوبه ژاپن در سال 1994 نشان می دهند، در هنگام وقوع زلزله یکی از عواقب تخریبی متوجه تاسیسات گاز خواهد شد.  این امر در کمترین وضعیت خطر باعث خفگی حبس شدگان در ساختمان ها و در بسیاری موارد باعث انفجار و آتش سوزی خواهد شد.

کشور ما بر روی کمربند زلزله کره زمین واقع شده و یکی از زلزله خیزترین کشورهای جهان است. این امر این پدیده طبیعی را به مخرب ترین بلای طبیعی کشورمان بدل کرده است. اکثر شهرهای کشورمان در نزدیکی یک یا چند گسل قرار گرفته که بالقوه آنها را برای بحران آماده می سازند. آیا منطقی نیست که همانند هر موهبت دیگر، آسایش را قرین امنیت کنیم؟

 

شير قطع اتوماتيك گاز حساس به زلزله طنين با قطع اتوماتيك جريان گاز در زمان زلزله از نشتي گاز جلوگيري كرده و مانع از آتش سوزی، انفجار یا خفگی بر اثر استنشاق گاز خواهد شد.شیر طنین با طراحی بی نظیر خود، لرزشهای مخرب و غیر مخرب را تشخیص داده و به موقع و به صورت کاملا خودکار جریان گاز شبکه خانگی را قطع کرده و تا ریست شدن (فعال شدن) مجدد اجازه عبور گاز را نخواهد داد.

شیر حساس به زلزله،شیر قطع اتوماتیک جریان گاز حساس به زلزله،شیر اتوماتیک زلزله،شیر خودکار زلزله،شیر خودکار قطع جریان گاز حساس به زلزله، شیر خودکار قطع کن گاز،شیر خودکار ضد زلزله،شیر خودکار حساس به زلزله،
شیرآلات حساس به زلزله،شیرآلات ضد زلزله،شیر زلزله،شیرآلات زلزله،شیر برقی،شیرآلات برقی،شیرآلات برقی گاز،شیر برقی گاز،شیر برقی فرمانپذیر از سنسور نشتی گاز،شیر ضد نشتی،شیر برقی قطع جریان گاز حساس به زلزله،